Aalten · volgende keer zaterdag 7 november 2026nog 2 dagenOfficiële site

Start voorbereid aan jouw Boekeldercross in Aalten.

Vijf stappen: je eindtijd, het parcours, wind en weer, de feiten en de vragen.

Reken je eindtijd Zet in mijn planning

Boekeldercross is een crossloop in Aalten, de volgende keer op zaterdag 7 november 2026. Het is een reeks van 4 lopen, van za 7 nov tot zaterdag 28 november 2026. Er zijn 2 afstanden, van 5 tot 10 km. De eerste start is om 13:00. Hieronder staan de afstanden, de startplek en wind en weer bij de start: het weer van nu, de verwachting zodra die er is, en hoe het die dag de afgelopen vijf jaar was.

In hoeveel tijd wil je finishen?

Kies eerst of je met je eindtijd rekent of met je tempo per km. Plens rekent de rest uit, ook voor Wind en weer verderop.

10 km · start za 7 nov 13:30

Reken met
Je tempo
6:00 /km
Je finish
rond 14:30

Op gelijk tempo. Op de klimmen ben je later, op de afdaling eerder. Nog niets ingevuld: Plens rekent met 6:00 per km.

Je eindtijd blijft op dit apparaat. Met een Plens-account kan hij in je planning.

Eén klim, bij km 0,2.

34 m omhoog over 10,1 km. De klim zelf is 15 m, gemiddeld 0,7%, en eindigt bij km 2,3.

Steilte

  • Vlak, golvend of omlaag
  • Tot 3%
  • 3 tot 6%
  • 6% en meer

De kleur volgt het gemiddelde van elk stuk.

BRT Achtergrondkaart © Kadaster / OpenStreetMap

Op een eindtijd van 1:00:00 ben je rond 13:31 bij nummer 1. Vul bij Je race je eigen tijd in.
De klimmen langs het parcours
NummerWaarStraatOmhoogGemiddeld
1, de steilsteKm 0,2 tot 2,3Aladnaweg, Nonhofweg, Grevinkweg, het steilste stukAladnaweg, Nonhofweg, Grevinkweg, het steilste stuk15 m0,7%
Route op afstandmeten.nl

De organisator linkt hier niet zelf naar. Plens vond de route op naam van het event. Hoogte: AHN4 (Rijkswaterstaat), maaiveld.

Jouw route en verwachting, van start tot finish.

Temperatuur
8,2°C
Voelt als
8,2°C
Neerslag
Droog

Uurverwachting van een weermodel, opgehaald om 21:22.

  • Temperatuur: 8,2 tot 8,6 °C
  • Voelt als: 8,2 tot 8,6 °C
Over deze grafiek

Elk punt is een uurwaarde van het weermodel, de lijn ertussen is doorgetrokken. Voelt als is de gevoelstemperatuur bij de verwachte wind als je stilstaat. Boven 10 °C is die gelijk aan de temperatuur.

Wat trek je aan?

  1. In het startvak

    voor 13:30

    Hou een warme laag aan tot vlak voor de start. Je staat stil, en bij 8 °C koel je snel af.

  2. Onderweg

    13:30 tot rond 14:30

    Lange mouwen, of een dun shirt met armstukken. Je warmt onderweg snel op.

    Bij wind uit het zuiden heb je hem van km 5,1 tot 7,2 tegen.

  3. Na de finish

    vanaf rond 14:30

    Iets droogs en warms om meteen aan te trekken. Om 14:30 voelt het als 9 °C.

Een voorstel, geen garantie. Hoe warm je het krijgt, hangt ook af van je tempo en van hoe snel jij het koud hebt. Kloktijden bij een eindtijd van 1:00:00, op gelijk tempo. Vul je eigen tijd in bij Je race.

Morgen is het zover. Kijk morgenochtend nog een keer: dan is de verwachting het scherpst.Zekerheid: redelijk. Twee dagen of minder vooruit ligt het weerbeeld meestal vast.

Uurverwachting van een weermodel, op één punt bij de start. Opgehaald om 21:22. Weerdata: Open-Meteo.com

Zaterdag: regen of droog op weg naar de start?

De Plensradar laat zien waar de buien nu trekken. Met de app van Plens, voor iPhone en Android, kijk je in het startvak nog één keer.

Wind

Wind
3,2km/u
Vlagen
11,9km/u
max. per uur
Richting
Z
uit het zuiden

Uurverwachting van een weermodel, opgehaald om 21:22.

  • Wind: 2,9 tot 3,2 km/u
  • Vlagen: 9,7 tot 11,9 km/u
  • Waar de wind heen waait, noord boven
Over deze grafiek

Wind op 10 meter hoogte, per uur. Vlagen zijn de hardste windstoot in dat uur, geen wind die blijft staan. De pijltjes wijzen waar de wind heen waait.

40%tegen of schuin tegen4,1 van 10,1 km
1windkracht, zwak
Route van de organisator
  • tegen
  • schuin tegen
  • opzij
  • schuin mee
  • mee

De wind per stuk

  1. km 0 tot 2tegen of schuin tegen, 13:30 tot 13:42
  2. km 2 tot 4,1mee of schuin mee, 13:42 tot 13:54
  3. km 4,1 tot 5,1opzij, 13:54 tot 14:00
  4. km 5,1 tot 7,2tegen of schuin tegen, 14:00 tot 14:12
  5. km 7,2 tot 8,8mee, 14:12 tot 14:21
  6. km 8,8 tot 9,8opzij, 14:21 tot 14:27
  7. km 9,8 tot finishschuin mee, 14:27 tot 14:30

Kloktijden bij een eindtijd van 1:00:00, op gelijk tempo. Vul je eigen tijd in bij Je race.

Eerdere jaren

Zo was het op 7 november

Rond de start, van 13:30 tot 14:30. Vijf keer droog.

  • 2021zondagBijna droog, 0,1 mm10 °C4 Bft uit het westen
  • 2022maandagDroog14 °C3 Bft uit het zuidwestenStoten tot 5 Bft
  • 2023dinsdagDroog11 °C3 Bft uit het zuidwestenStoten tot 5 Bft
  • 2024donderdagDroog4 °C2 Bft uit het oosten
  • 2025vrijdagDroog16 °C2 Bft uit het zuiden

Gemeten door het KNMI in weerstation Hupsel, 15 km van de start (CC BY 4.0). Dit is wat er was, geen verwachting.

Zet in mijn planning

Het event komt bij je tochten te staan, met de datum en je route. Daar zie je de kilometers, de hoogte en vanaf een week ervoor ook neerslag en wind onderweg.

Log in om dit evenement in je planning te zetten

Feiten

Wat de organisator over de dag zegt.

Start
13:30za 7 nov, 10 km
Startplek
't Romienendal, Aladnaweg 3, Aalten Open in kaarten
Afstanden
  • 10 km · 13:30
  • 5 km · 13:30
  • Jeugdrun 2 km · 13:10 · jeugd
  • Jeugdrun 1 km · 13:00 · jeugd
Alle 4 data
za 7 nov, za 14 nov, za 21 nov, za 28 nov
Soort loop
crossloop
Organisator
AVA '70
Inschrijven
Inschrijven
Officiële site
ava70.nl

Bron: ava70.nl, nagekeken op dinsdag 3 november 2026.

Vragen over de Boekeldercross

De korte antwoorden.

Wanneer is de Boekeldercross?
De Boekeldercross loopt op zaterdag 7 november 2026, zaterdag 14 november 2026, zaterdag 21 november 2026, zaterdag 28 november 2026.
Hoe laat start de Boekeldercross?
Jeugdrun 1 km om 13:00, Jeugdrun 2 km om 13:10, 5 km om 13:30, 10 km om 13:30. Kijk vlak voor de dag nog even op de officiële site: starttijden kunnen schuiven.
Waar is de start van de Boekeldercross?
De start is bij 't Romienendal, Aladnaweg 3, Aalten.
Welke afstanden heeft de Boekeldercross?
5 km, 10 km.
Wat voor weer is het bij de Boekeldercross?
De verwachting voor de start staat op deze pagina, bij Wind en weer, met het tijdstip waarop hij is opgehaald. Daaronder staat hoe het op deze dag in eerdere jaren was.
Wie organiseert de Boekeldercross?
AVA '70. Inschrijven en het reglement staan op de officiële site.
Hoeveel hoogtemeters heeft de Boekeldercross?
Ongeveer 34 meter omhoog. Het hoogste punt ligt op 36 meter, rond km 7,4. Het steilste stuk is gemiddeld 0,7 procent, bij km 0,2. Plens rekende dit uit met AHN4 langs de route.
Hoe laat ben je bij een eindtijd van 1:00:00 op het steilste stuk?
Rond 13:31, bij km 0,2, en je finisht rond 14:30. Dat is op gelijk tempo; op de klimmen ben je later, op de afdaling eerder. Vul bij Je race je eigen tijd in.
Waar heb je bij de Boekeldercross de wind tegen?
Dat hangt af van de richting. Bij zuidwest, in Nederland de meest voorkomende, heb je hem 3,4 km tegen of schuin tegen. Het meest bij wind uit het noordwesten: 5,5 km. Bij Wind en weer zie je per stuk waar.
Kan ik de route op mijn horloge zetten?
Ja. De organisator biedt de GPX aan op zijn eigen site; de link staat bij Het parcours.

Ook in de buurt

Meer evenementen in november 2026

Wat wil je kwijt?

Waar gaat het over?

We sturen mee dat je op /events/hardlopen/boekeldercross-aalten stond. Verder niets.