Start voorbereid aan jouw Heuvelland Marathon in Vaals.
Vijf stappen: je eindtijd, het parcours, wind en weer, de feiten en de vragen.
Heuvelland Marathon is een estafetteloop in Vaals, de volgende keer op zondag 14 maart 2027. Er zijn 3 afstanden, van 14 tot 42 km. De eerste start is om 09:00. Hieronder staan de afstanden, de startplek en wind en weer bij de start: het weer van nu, de verwachting zodra die er is, en hoe het die dag de afgelopen vijf jaar was.
In hoeveel tijd wil je finishen?
Kies eerst of je met je eindtijd rekent of met je tempo per km. Plens rekent de rest uit, ook voor Wind en weer verderop.
Je eindtijd blijft op dit apparaat. Met een Plens-account kan hij in je planning.
Negen klimmen. Nummer 2 is de steilste.
367 m omhoog over 20,4 km. Nummer 2 gaat gemiddeld 16,8% omhoog, van km 6,7 tot 6,8.
Steilte
- Vlak, golvend of omlaag
- Tot 3%
- 3 tot 6%
- 6% en meer
De kleur volgt het gemiddelde van elk stuk.
BRT Achtergrondkaart © Kadaster / OpenStreetMap
| Nummer | Waar | Straat | Omhoog | Gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Km 1 tot 2Gemmenicherweg | Gemmenicherweg | 44 m | 4,5% |
| 2, de steilste | Km 6,7 tot 6,8Cottesserweg, het steilste stuk | Cottesserweg, het steilste stuk | 20 m | 16,8% |
| 3 | Km 7 tot 7,4Elsenboschweg, Zevenwegenweg | Elsenboschweg, Zevenwegenweg | 17 m | 4,9% |
| 4 | Km 10,6 tot 11Bommerigerweg, Weyerweg | Bommerigerweg, Weyerweg | 33 m | 8,5% |
| 5 | Km 12,5 tot 13,8Eperweg, In de Broekenweg, Leenweg | Eperweg, In de Broekenweg, Leenweg | 51 m | 3,9% |
| 6 | Km 14,1 tot 14,4Nieuwhuizerweg | Nieuwhuizerweg | 30 m | 10,3% |
| 7 | Km 14,9 tot 15,5Schmetzkeelerweg | Schmetzkeelerweg | 60 m | 10,1% |
| 8 | Km 17,3 tot 18,5Overgeul, Hommerigerweg | Overgeul, Hommerigerweg | 18 m | 1,5% |
| 9 | Km 18,8 tot 19,9Berghemersteeg | Berghemersteeg | 60 m | 5,4% |
Hoogte: AHN4 (Rijkswaterstaat), maaiveld.
Wind en weer
Pas je eindtijd aanJouw route en verwachting, van start tot finish.
Nu in Vaals, bij de start
- Temperatuur
- 2,9°C
- Voelt als
- 0,1°C
- Lucht
- Helder
Dit is het weer nu bij de start, niet dat van zondag. Handig voor een proefrondje over de heuvels.
Weer nu, op één punt bij de start. Weermodel van 23:45. Weerdata: Open-Meteo.com
Zondag 14 maart, 11:00
De verwachting voor zo 14 mrt 11:00 verschijnt hier op zondag 7 maart, over 122 dagen.
Eerder zegt geen weermodel iets bruikbaars over één ochtend.
- do 5 nov · nu
- zo 7 mrt · verwachting
- zo 14 mrt · start
Regen of droog op je proefrondje?
De Plensradar laat zien waar de buien nu trekken. Zondag kijk je er in het startvak nog één keer, met de app van Plens voor iPhone en Android.
Wind
Nu in Vaals, bij de start
- Wind
- 2Bft
- zwak
- Stoten
- 2Bft
- zwak
- Richting
- ZO
- uit het zuidoosten
Nu, donderdag 5 november 23:45 · Weerdata: Open-Meteo.com
Wind uit
- noord12 km tegen
- noordoost5,6 km tegen
- oost2,6 km tegen
- nuzuidoost1,6 km tegen
- zuid3,2 km tegen
- zuidwest9 km tegen
- west14,6 km tegen
- noordwest15,6 km tegen
Bij wind uit het westen heb je hem 14,6 km tegen.
- tegen
- schuin tegen
- opzij
- schuin mee
- mee
De wind per stuk
- km 0 tot 4,8tegen of schuin tegen, 11:00 tot 11:29
- km 4,8 tot 5,3opzij, 11:29 tot 11:32
- km 5,3 tot 5,8mee, 11:32 tot 11:35
- km 5,8 tot 9tegen of schuin tegen, 11:35 tot 11:55
- km 9 tot 9,5opzij, 11:55 tot 11:58
- km 9,5 tot 10,5schuin tegen, 11:58 tot 12:04
- km 10,5 tot 11,6opzij, 12:04 tot 12:11
- km 11,6 tot 14,2tegen of schuin tegen, 12:11 tot 12:27
- km 14,2 tot 15,9opzij, 12:27 tot 12:37
- km 15,9 tot 16,9mee, 12:37 tot 12:44
- km 16,9 tot 17,4opzij, 12:44 tot 12:47
- km 17,4 tot finishtegen of schuin tegen, 12:47 tot 13:06
Kloktijden bij een eindtijd van 2:06:00, op gelijk tempo. Vul je eigen tijd in bij Je race.
Zondag kan de wind uit een andere richting komen. Vanaf zondag 7 maart staat hier de richting uit de verwachting.
Eerdere jaren
Zo was het op 14 maart
Rond de start, van 11:00 tot 13:06. Drie keer droog, twee keer regen.
- 2022maandagDroog11 °C4 Bft uit het zuidwesten
- 2023dinsdag1,5 mm regen6 °C4 Bft uit het westenStoten tot 6 Bft
- 2024donderdagDroog15 °C3 Bft uit het zuidenStoten tot 5 Bft
- 2025vrijdagDroog6 °C2 Bft uit het noordenStoten tot 4 Bft
- 2026zaterdag2,1 mm regen2 °C3 Bft uit het westen
Gemeten door het KNMI in weerstation Maastricht Airport, 23 km van de start (CC BY 4.0). Dit is wat er was, geen verwachting.
Zet in mijn planning
Het event komt bij je tochten te staan, met de datum en je route. Daar zie je de kilometers, de hoogte en vanaf een week ervoor ook neerslag en wind onderweg.
Log in om dit evenement in je planning te zettenFeiten
Wat de organisator over de dag zegt.
- Start
- 11:00zo 14 mrt, 21 km
- Startplek
- Startlocatie in Vaals (geen adres genoemd) Open in kaarten
- Afstanden
- Marathon 42 km · zo 14 mrt 09:00
- Estafette 42 km, 2 lopers · starttijd nog niet bekend
- Estafette 42 km, 4 lopers · starttijd nog niet bekend
- 21 km · zo 14 mrt 11:00
- 14 km · zo 14 mrt 11:00
- Soort loop
- estafetteloop
- Organisator
- Bearsports
- Inschrijven
- Inschrijven
- Officiële site
- bearsports.nl
Bron: bearsports.nl, nagekeken op dinsdag 3 november 2026. Niet elke starttijd staat al op de officiële site.
Vragen over de Heuvelland Marathon
De korte antwoorden.
- Wanneer is de Heuvelland Marathon?
- De Heuvelland Marathon is op zondag 14 maart 2027 in Vaals.
- Hoe laat start de Heuvelland Marathon?
- Marathon 42 km om 09:00, 21 km om 11:00, 14 km om 11:00. Kijk vlak voor de dag nog even op de officiële site: starttijden kunnen schuiven.
- Waar is de start van de Heuvelland Marathon?
- De start is bij Startlocatie in Vaals (geen adres genoemd).
- Welke afstanden heeft de Heuvelland Marathon?
- 14 km, 21 km, Marathon 42 km, Estafette 42 km, 2 lopers, Estafette 42 km, 4 lopers.
- Wat voor weer is het bij de Heuvelland Marathon?
- De verwachting voor de start staat op deze pagina vanaf zo 7 mrt, een week vooraf. Tot die tijd zie je het weer van nu en hoe het op deze dag in eerdere jaren was.
- Wie organiseert de Heuvelland Marathon?
- Bearsports. Inschrijven en het reglement staan op de officiële site.
- Hoeveel hoogtemeters heeft de Heuvelland Marathon?
- Ongeveer 367 meter omhoog. Het hoogste punt ligt op 322 meter, rond km 0,1. Het steilste stuk is gemiddeld 16,8 procent, bij km 6,7. Plens rekende dit uit met AHN4 langs de route.
- Hoe laat ben je bij een eindtijd van 2:06:00 op het steilste stuk?
- Rond 11:41, bij km 6,7, en je finisht rond 13:06. Dat is op gelijk tempo; op de klimmen ben je later, op de afdaling eerder. Vul bij Je race je eigen tijd in.
- Waar heb je bij de Heuvelland Marathon de wind tegen?
- Dat hangt af van de richting. Bij zuidwest, in Nederland de meest voorkomende, heb je hem 9 km tegen of schuin tegen. Het meest bij wind uit het noordwesten: 15,6 km. Bij Wind en weer zie je per stuk waar.
- Kan ik de route op mijn horloge zetten?
- Ja. De organisator biedt de GPX aan op zijn eigen site; de link staat bij Het parcours.
Ook in de buurt
- Kranenbroeker BosloopEcht · zo 8 nov · 37 km verderop
- Alfa Bear TrailThull · zo 15 nov · 20 km verderop
- Mescher BergloopEijsden · zo 13 dec · 21 km verderop
- Vrienden van de SM LoopLichtenbusch · za 2 jan · 9 km verderop
Meer evenementen in maart 2027
- Arrow VenloopVenlo · zo 21 mrt
- KempenRunHapert · zo 21 mrt
- RunX Halve Marathon van HarenHaren · za 6 mrt
- Two Rivers MarathonZaltbommel · zo 21 mrt