Start voorbereid aan jouw Montferland Halve Marathon in 's-Heerenberg.
Vijf stappen: je eindtijd, het parcours, wind en weer, de feiten en de vragen.
Montferland Halve Marathon is een wegloop in 's-Heerenberg, de volgende keer op zondag 17 januari 2027. Er zijn 3 afstanden, van 5 tot 21,1 km. De eerste start is om 11:00. Hieronder staan de afstanden, de startplek en wind en weer bij de start: het weer van nu, de verwachting zodra die er is, en hoe het die dag de afgelopen vijf jaar was.
In hoeveel tijd wil je finishen?
Kies eerst of je met je eindtijd rekent of met je tempo per km. Plens rekent de rest uit, ook voor Wind en weer verderop.
Je eindtijd blijft op dit apparaat. Met een Plens-account kan hij in je planning.
Twee klimmen. Nummer 2 is de steilste.
118 m omhoog over 21 km. Nummer 2 gaat gemiddeld 1,7% omhoog, van km 6,3 tot 8,6.
Steilte
- Vlak, golvend of omlaag
- Tot 3%
- 3 tot 6%
- 6% en meer
De kleur volgt het gemiddelde van elk stuk.
BRT Achtergrondkaart © Kadaster / OpenStreetMap
| Nummer | Waar | Straat | Omhoog | Gemiddeld |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Km 1,9 tot 4,9Lange Heg, Peeskesweg, naar het hoogste punt | Lange Heg, Peeskesweg, naar het hoogste punt | 45 m | 1,5% |
| 2, de steilste | Km 6,3 tot 8,6N335, Beekseweg, het steilste stuk | N335, Beekseweg, het steilste stuk | 38 m | 1,7% |
Na km 8,6 gaat het golvend omlaag, van 57 m naar 16 m bij de finish.
Hoogte: AHN4 (Rijkswaterstaat), maaiveld.
Wind en weer
Pas je eindtijd aanJouw route en verwachting, van start tot finish.
Nu in 's-Heerenberg, bij de start
- Temperatuur
- 1,1°C
- Voelt als
- -2,1°C
- Lucht
- Helder
Dit is het weer nu bij de start, niet dat van zondag. Handig voor een proefrondje over de heuvels.
Weer nu, op één punt bij de start. Weermodel van 23:15. Weerdata: Open-Meteo.com
Zondag 17 januari, 11:00
De verwachting voor zo 17 jan 11:00 verschijnt hier op zondag 10 januari, over 66 dagen.
Eerder zegt geen weermodel iets bruikbaars over één ochtend.
- do 5 nov · nu
- zo 10 jan · verwachting
- zo 17 jan · start
Regen of droog op je proefrondje?
De Plensradar laat zien waar de buien nu trekken. Zondag kijk je er in het startvak nog één keer, met de app van Plens voor iPhone en Android.
Wind
Nu in 's-Heerenberg, bij de start
- Wind
- 2Bft
- zwak
- Stoten
- 2Bft
- zwak
- Richting
- NO
- uit het noordoosten
Nu, donderdag 5 november 23:15 · Weerdata: Open-Meteo.com
Wind uit
- noord6,9 km tegen
- nunoordoost7,5 km tegen
- oost9,1 km tegen
- zuidoost9,3 km tegen
- zuid7,1 km tegen
- zuidwest7,1 km tegen
- west9,1 km tegen
- noordwest9,1 km tegen
Bij wind uit het noorden heb je hem 6,9 km tegen.
- tegen
- schuin tegen
- opzij
- schuin mee
- mee
De wind per stuk
- km 0 tot 0,5schuin tegen, 11:00 tot 11:03
- km 0,5 tot 1,6opzij, 11:03 tot 11:09
- km 1,6 tot 4,8tegen of schuin tegen, 11:09 tot 11:28
- km 4,8 tot 5,3opzij, 11:28 tot 11:32
- km 5,3 tot 6,9schuin tegen, 11:32 tot 11:41
- km 6,9 tot 8opzij, 11:41 tot 11:48
- km 8 tot 8,5schuin mee, 11:48 tot 11:51
- km 8,5 tot 9,1opzij, 11:51 tot 11:54
- km 9,1 tot 9,6schuin mee, 11:54 tot 11:57
- km 9,6 tot 10,2opzij, 11:57 tot 12:01
- km 10,2 tot 10,7schuin mee, 12:01 tot 12:04
- km 10,7 tot 11,2opzij, 12:04 tot 12:07
- km 11,2 tot 11,8schuin tegen, 12:07 tot 12:10
- km 11,8 tot 12,3opzij, 12:10 tot 12:14
- km 12,3 tot 12,8schuin tegen, 12:14 tot 12:17
- km 12,8 tot 13,4opzij, 12:17 tot 12:20
- km 13,4 tot 16,6mee of schuin mee, 12:20 tot 12:39
- km 16,6 tot 18,2opzij, 12:39 tot 12:49
- km 18,2 tot 18,7schuin tegen, 12:49 tot 12:52
- km 18,7 tot finishmee of schuin mee, 12:52 tot 13:06
Kloktijden bij een eindtijd van 2:06:36, op gelijk tempo. Vul je eigen tijd in bij Je race.
Zondag kan de wind uit een andere richting komen. Vanaf zondag 10 januari staat hier de richting uit de verwachting.
Eerdere jaren
Zo was het op 17 januari
Rond de start, van 11:00 tot 13:07. Vijf keer droog.
- 2022maandagDroog7 °C3 Bft uit het westenStoten tot 5 Bft
- 2023dinsdagDroog2 °C2 Bft uit het zuidwesten
- 2024woensdagDroog-1 °C2 Bft uit het zuidoosten
- 2025vrijdagDroog-1 °C2 Bft uit het zuiden
- 2026zaterdagDroog10 °C3 Bft uit het zuidoosten
Gemeten door het KNMI in weerstation Deelen Airport, 33 km van de start (CC BY 4.0). Dit is wat er was, geen verwachting.
Zet in mijn planning
Het event komt bij je tochten te staan, met de datum en je route. Daar zie je de kilometers, de hoogte en vanaf een week ervoor ook neerslag en wind onderweg.
Log in om dit evenement in je planning te zettenFeiten
Wat de organisator over de dag zegt.
- Start
- 11:00zo 17 jan, Halve marathon
- Startplek
- 's-Heerenberg (start en finish; de bron geeft geen straatadres) Open in kaarten
- Afstanden
- Halve marathon 21,1 km · zo 17 jan 11:00
- 10 km · zo 17 jan 13:15
- 5 km · zo 17 jan 14:30
- Soort loop
- wegloop
- Organisator
- Stichting Zevenheuvelenloop
- Inschrijven
- Inschrijven
- Officiële site
- montferlandhalvemarathon.nl
Bron: montferlandhalvemarathon.nl, nagekeken op dinsdag 3 november 2026.
Vragen over de Montferland Halve Marathon
De korte antwoorden.
- Wanneer is de Montferland Halve Marathon?
- De Montferland Halve Marathon is op zondag 17 januari 2027 in 's-Heerenberg.
- Hoe laat start de Montferland Halve Marathon?
- Halve marathon om 11:00, 10 km om 13:15, 5 km om 14:30. Kijk vlak voor de dag nog even op de officiële site: starttijden kunnen schuiven.
- Waar is de start van de Montferland Halve Marathon?
- De start is bij 's-Heerenberg (start en finish; de bron geeft geen straatadres).
- Welke afstanden heeft de Montferland Halve Marathon?
- 5 km, 10 km, Halve marathon (21,1 km).
- Wat voor weer is het bij de Montferland Halve Marathon?
- De verwachting voor de start staat op deze pagina vanaf zo 10 jan, een week vooraf. Tot die tijd zie je het weer van nu en hoe het op deze dag in eerdere jaren was.
- Wie organiseert de Montferland Halve Marathon?
- Stichting Zevenheuvelenloop. Inschrijven en het reglement staan op de officiële site.
- Hoeveel hoogtemeters heeft de Montferland Halve Marathon?
- Ongeveer 118 meter omhoog. Het hoogste punt ligt op 61 meter, rond km 4,9. Het steilste stuk is gemiddeld 1,7 procent, bij km 6,3. Plens rekende dit uit met AHN4 langs de route.
- Hoe laat ben je bij een eindtijd van 2:06:36 op het steilste stuk?
- Rond 11:37, bij km 6,3, en je finisht rond 13:06. Dat is op gelijk tempo; op de klimmen ben je later, op de afdaling eerder. Vul bij Je race je eigen tijd in.
- Waar heb je bij de Montferland Halve Marathon de wind tegen?
- Dat hangt af van de richting. Bij zuidwest, in Nederland de meest voorkomende, heb je hem 7,1 km tegen of schuin tegen. Het meest bij wind uit het zuidoosten: 9,3 km. Bij Wind en weer zie je per stuk waar.
- Kan ik de route op mijn horloge zetten?
- Ja. De organisator biedt de GPX aan op zijn eigen site; de link staat bij Het parcours.
Ook in de buurt
- Sonsbeek parkrunArnhem · za 7 nov · 27 km verderop
- BoekeldercrossAalten · za 7 nov · 23 km verderop
- Beekse Herfstrun MontferlandBeek (Montferland) · zo 8 nov · 5 km verderop
- ZevenheuvelenloopNijmegen · za 14 nov · 27 km verderop
Meer evenementen in januari 2027
- Winterbosloop Beek MontferlandBeek Montferland · zo 31 jan
- LeemkuilcrossBerg en Dal · zo 17 jan
- Safari TrailArnhem · zo 24 jan
- Brink tot BrinkloopDeventer · zo 3 jan